Do współpracy zaprosiliśmy wyjątkowego twórcę – graficzkę, ilustratorkę, autorkę książek – Panią Aleksandrę Cieślak, współpracującą na co dzień między innymi z kultowym wydawnictwem Dwie Siostry, pod egidą którego powstały tytuły takie jak ,,Love Story” czy ,,Co wypanda, a co nie wypanda”. Jej ostatnia książka zdobyła wyróżnienie BolognaRagazzi Award, najbardziej prestiżowego międzynarodowego konkursu dla książki dziecięcej i młodzieżowej, nazywanego Noblem literatury dziecięcej. Teraz z dumą prezentujemy jej najnowsze dzieło – cykl materiałów edukacyjnych poświęconych kolejnym kompetencjom, rozwijanym wśród uczniów (i nauczycieli) w ramach prowadzonego przez BIC Kids programu Przyszłość Nabiera Kolorów.
Zespół BIC Kids PolskaTen zeszyt powstał z myślą o tobie. To właśnie ciebie zapraszam do wspólnej rozmowy, do poszukiwań i zabawy. Odkryjmy na nowo nieskrępowaną radość tworzenia. Wierzę, że jeśli się to uda, przyszłość naprawdę nabierze kolorów. Aby móc inspirować innych, trzeba samemu nieustannie się rozwijać. By dzielić się pasją, trzeba tę pasję pielęgnować w sobie. To czasem mozolna praca, ale daje ogromną satysfakcję. Mam nadzieję, że ten zbiór myśli i rysunków zainspiruje cię do własnych twórczych poszukiwań i będzie pomocny w twojej codziennej pracy z dziećmi.”
Z serdecznymi pozdrowieniami,
Aleksandra Cieślak

Podręcznik dla nauczycieli

W tym roku prezentujemy nowe materiały edukacyjne. Zostały one przygotowane w formie kreatywnych zeszytów inspiracji. Każdy opowiada o wybranych kompetencjach, przybliżając ich wszystkie aspekty zarówno nauczycielowi, jak i dziecku. Pierwszy zeszyt poświęcony jest Wyobraźni. Podróżując po jego stronach można dowiedzieć się, jak pobudzać wyobraźnię, czym ją karmić, poznać jej związki z prognozowaniem i empatią, a nawet jej mroczną stronę. Zeszyt ma przede wszystkim otwierać na nowe, poprzez wykorzystanie niezwykle aktywizujących, otwartych zadań. Jest inspiracją dla każdego, kto po niego sięgnie. Drugi zeszyt w serii poświęcony zostanie aż trzem kompetencjom: Staranności, Spostrzegawczości i Koncentracji, zostanie wydany już wkrótce.

Karty pracy dla dzieci

Uzupełnieniem zeszytów inspiracji są karty pracy do wykorzystania podczas zajęć. Karty przyporządkowane są do konkretnego zeszytu, rozwijając jego tematykę dodatkowymi zadaniami. Zadania są zróżnicowane, podzielone wg wieku dzieci na dwie grupy, dla 3,4-latków - 5,6-latków. Każde dziecko otrzymuje swoją indywidualną kartę pracy.

Przedszkole, które bierze udział w programie otrzymuje:

• materiały edukacyjne w wersji online
• szkolenia dla nauczycieli na platformie online

Materiały edukacyjne otrzymają wszystkie przedszkola, które dokonają zamówienia za kwotę określoną na stronie sklep.bickids.com.pl. Zeszyty inspiracji oraz karty pracy wysyłane będą niezależnie od materiałów plastycznych.