ORE wspiera Przyszłość!

ORE czyli Ośrodek Rozwoju Edukacji to publiczna placówka doskonalenia nauczycieli powołana i prowadzona przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Jego celem jest doskonalenia systemu oświaty i podnoszenia jakości edukacji, czyli inaczej mówiąc podnoszenie kompetencji nauczycieli.

ORE postanowiło wspierać nasz program, zostając partnerem projektu. Jest to dla nas wielkie wyróżnienie, że tak poważna państwowa instytucja dostrzega nasze działania. Razem, będzie nam łatwiej budować program „Przyszłość nabiera kolorów” i wspierać nauczycieli w ich codziennej pracy.

Odwiedziliśmy Poznań i Katowice!

Cykl konferencji BIC Kids dla dyrektorów przedszkoli rozrasta się. Z naszymi wykładami i warsztatami odwiedziliśmy kolejne miasta - 23 sierpnia byliśmy w Poznaniu, a dzień później w Katowicach. Znowu dopisali uczestnicy, którzy tłumnie przybyli posłuchać o założeniach naszego projektu oraz roli kreatywności i sposobach wzmacniania kompetencji w procesie edukacji najmłodszych.

Tym razem wykładem zaszczyciła nas pani Aleksandra Piotrowska, absolutny autorytet w dziedzinie psychologii rozwojowej. Opowiedziała o tym w jaki sposób efektywnie rozmawiać z rodzicami, prezentując przy okazji najnowsze badania dotyczące zmian funkcjonowania polskich rodzin.

Następnym punktem były warsztaty stałego współpracownika programu p. Grzegorza Pruszko. Przybliżył on metody wzmacniania koncentracji, opowiedział o mapach myśli, a także technikach pamięciowych.

To była solidna porcja wiedzy na przyszłość, ale to nie koniec naszego projektu. Zachęcamy do zapraszania naszych konferencji wykorzystując formularz w zakładce Kontakt. Już wkrótce postaramy się znów ruszyć w Polskę!

PIERWSZY INTERNETOWY SKLEP BIC KIDS JUŻ OTWARTY!

W połowie sierpnia swoją działalność rozpoczął całkowicie nowy internetowy sklep BIC z ofertą dedykowaną dla przedszkoli. Tylko tutaj można kupić specjalne zestawy BIC Pack do których dołączone są materiały edukacyjne programu „Przyszłość nabiera kolorów”.

Dodatkowo dla kupujących przygotowaliśmy atrakcyjne bonusy. Warto sprawdzić już teraz. Zapraszamy do odwiedzenia strony sklep.bickids.com.pl, zapoznania się z naszą ofertą i oczywiście do zakupów!

JUŻ WKRÓTCE ROZPOCZYNAMY WARSZTATY DLA NAUCZYCIELI!

W ramach projektu „Przyszłość nabiera kolorów” dla najaktywniejszych nauczycieli, realizujących przygotowane przez nas scenariusze lekcji, zorganizujemy dodatkowe warsztaty doszkalające. Pogłębimy w nich tematy poruszane w podręczniku programu, ale też rozpoczniemy zupełnie nowe zagadnienia.

Pierwsze spotkania rozpoczną się już wkrótce! Warto już teraz złożyć zamówienie w naszym sklepie i dołączyć do programu, im szybciej uda się zrealizować lekcje, tym większa szansa na udział w przygotowanych warsztatach. Razem możemy dbać o rozwój swój i najmłodszych.

Do zobaczenia!

WITAMY PANA PASCALA W SOSNOWCU!

W czerwcu zakończył się pierwszy konkurs dla przedszkoli organizowany przez Centrum Kreatywnej Edukacji BIC Kids. Zadanie, jakie postawiliśmy przed dziećmi było proste, a jednocześnie rozwijające - przygotowanie pracy plastycznej „Mój wymarzony zawód przyszłości.” Odpowiedziało aż 289 placówek, zaskakując nas kreatywnością i starannością w przygotowaniu zgłoszeń. Jury najbardziej ucieszyły odpowiedzi wychodzące poza schematy, jak np.: treser dinozaurów, czy stylista psich fryzur.

Po burzliwych obradach, zwyciężyło Przedszkole nr 40 w Sosnowcu. Nagrodą były warsztaty kulinarne z udziałem Pascala Brodnickiego. Wspólnie z maluchami nasz gość przygotował francuskie galettes (naleśniki) po bretońsku w wersji na słono oraz na słodko. Sami zresztą zobaczcie!

KONFERENCJA DLA DYREKTORÓW PRZEDSZKOLI W WARSZAWIE!

6 czerwca w hotelu Radisson Blu Centrum odbyła się pierwsza konferencja z cyklu „Kolorowa przyszłość”. Zaproszeni zostali na nią dyrektorzy i przedstawiciele przedszkoli, aby posłuchać o roli kreatywności i sposobach wzmacniania kompetencji u dzieci.

Jednym z przybyłych gości była uznana psycholog Małgorzata Ohme, która wygłosiła wykład o największym wyzwaniu pedagoga „Jak rozmawiać z rodzicami”. Kolejną część – warsztaty przeprowadził pan Grzegorz Pruszko, który poderwał publiczność z krzeseł angażując do praktycznego wykorzystania nowoczesnych technik edukacyjnych.

Zapraszamy do zapoznania się z fotorelacją z wydarzenia.